Příčesky z Japonského kanekalonu

Naše nabídka obsahuje převážně 100% lidské vlasy k prodloužení a zahuštění různými metodami. Můžete ale mezi nimi najít také příčesky z japonského kanekalonu- Konkrétně culíky a clip in pásy. Níže se dozvíte, co je vlastně kanekalon a jak o něj pečovat.

Co je Japonský kanekalon?

Kanekalon je umělé vlákno, které je svou strukturou a vzhledem nejvíce podobné pravým lidským vlasům. Nabízí se tedy otázka, jaké nese umělý materiál výhody a nevýhody.

Výhody:

 • netřepí se, neláme se - jednoduše nežádoucí vlastnosti lidských vlasů a syntetiky u kanekalonu nenajdete
 • nemastí se - kanekalon neabsorbuje kožní maz a umývat jej tedy můžete stačí jen minimálně (kvůli odstranění zbytků stylingových výrobků apod.)
 • cena - umělý materiál je značně levnější, než 100% lidské vlasy
 • drží tvar - kanekalon lze natočit nebo narovnat a daný tvar si ponechá, dokud je sami nezměníte
 • sluneční záření nemá vliv - UV záření kanekalon nijak nepoškozuje, co se barvy nebo struktury týče

Nevýhody:

 • chemické úpravy - kanekalon nelze barvit, pokud vám odstín nesedne, můžete zboží vrátit či vyměnit za jiný odstín (i za pravé vlasy, kde tónování není problém)
 • rozčesávání - pokud se vám stane, že se příčesek zacuchá, doporučujeme rozčesávat pomalu, postupně od konců

Výhody příčesků z kanekalonu tedy jasně převažují. Pokud jsou pro vás prodloužené pravé vlasy nejistou volnou, můžete prozatím ušetřit a vyzkoušet princip a především pocit z delších a hustějších vlasů díky příčeskům z kanekalonu. Tento postup je velmi častý a zákaznice po nějaké době s umělými příčesky sahají po lidských vlasech.

Je zde ještě jedna vlastnost kanekalonu, která může být pro některé z vás výhodou a pro jiné nikoliv. Kanekalon je hladký a na denním světle o něco málo lesklejší než jsou běžně lidské vlasy. Hodí se tedy především do lesklých a hladších vlasů. Jelikož máte vlasy spíše sušší a hrubé struktury, nemusí dobře splynout. Jak jsme ale již psali, výměna či vrácení není problém. Jak postupovat najdete v článku v kategorii Rádce.

Jak se o příčesky z kanekalonu starat?

Péče, v tomto případě spíše údržba kanekalonu, je snadná a zahrnuje jen pár pravidel.

 • Pročesávání a skladování - před i po připnutí příčesek pročešte vhodným kartáčem a po odepnutí uchovejte ideálně pověšený. Češte šetrně, pomalu, tak jako vlastní vlasy. Ikdyž se kanekalon netřepí a  nemá suché konce, rychlým škubáním můžete vlákna zbytečně potrhat.
 • Neprovádějte chemické úpravy - barvení není možné.
 • Před žehlením či natáčením navlhčete vodou z rozprašovače - není potřeba příčes zcela namočit. Maximální doporučená teplota je 170°C, nicméně vždy vyzkoušejte na tenkém pramínku, jak teplo působí. Nikdy nezůstávejte žehličkou nebo kulmou na jednom místě déle než pár vteřin.
 • Vyhněte se foukání - nejlepší bude nechat příčes volně uschnout položený na ručníku nebo pověšený.
 • Nečešte za mokra - polosuchý příčes můžete velmi lehce prohrábnout prsty nebo řídkým hřebínkem.

Kanekalon vám jako doplněk může sloužit velmi dlouho, pokud s ním budete zacházet tak, jako by šlo o vlastní vlasy. V případě, že se zacuchá, můžete pro snadnější rozčesání aplikovat trošku masky nebo kondicionéru, po kterém budou vlákna hladší a půjdou lépe rozčesat.

příčes culík